Kalbur Üstü Lezzetler
Kalbur Etli Kebap
Kalbur Et'e özel bir başka lezzettir. Zırh kıymasının üzerine ince açılmış kuzunun sırt eti sarılır. Keşkeş soğanıyla servis edilir. Parça et ve kıymayı birlikte yeme şansı verir, çok da sevilir.
Kalbur Burma Kebap
Tamamen Kalbur Et'e özgü bir lezzettir. En az 2 yıl dinlendirilmiş Kars kaşarı, Kayseri pastırması ve Antep fıstığı gibi özel ürünleri biraraya getirerek hazırlanır. Zırh kıyması, bu malzemeler ve baharatlarla harmanlanır. Şişe geçirilir, etrafına ince açılmış külbastı eti sarılır ve Kalbur Et'in spesiyali Kalbur Burma Kebap'ı ortaya çıkar.
Karski
Trakya, Keşan bölgesinin sakız erkek kuzusundan elde edilen, sırt eti kullanarak hazırlanan çok narin bir lezzettir. Narinliği, işlenmesi ve pişirilmesinden gelir. Ustalarımız Karski'yi özenle işler ve orta kısıklıkta kömür ateşinde, kendi yağıyla birlikte pişirir. Kalbur Et'e gelenler, Karski'ti tatmadan geçmez.
Kars Kazı
Kars ve Ardahanlılar için çok önemli olan bu yemek, oldukça fazla emek ister. Kars'ın köylerinde doğal ortamında, gezerek ve otlayarak büyüyen kazlardan yapılır. Kalbur Et'te tamamen geleneksel olarak pişirilir, suyuna yapılan bulgur pilavıyla servis edilir.
Eve Sipariş
TELEFON HATTI / 0216 499 45 45
Rezervasyon için bizi arayın veya forma gidin.
0216 594 54 91